Uçan spagetti çanavarı din olarak kabul edildi.

  • damapika
  • 2 ago
  • 0

Herkesin dini kendine demek kolay ama bu dine tolerans gösterebilirseniz gerçekten espri anlayışınız var demektir. Star Wars’dan türetilmiş Jedi Dini’ni hatırlarsınız. Avustralya’da 2001’deki nüfus sayımında 70 bin kişi din hanesine Jedi yazdırmıştı. Şu sıralar Pastafaryanizm en hızlı büyüyen dinlerden biri. Bu dinin tanrısı Uçan Spagetti Canavarı (USC). Bira içip köfteden gözleri olan spagettiyi yemek kutsal kabul ediliyor. Vaat edilen cennette bira fışkıran volkanlar ve striptizci üreten fabrikaları var.

kaynak:hürriyet.com

Touched_by_His_Noodly_Appendage

ucan spagetti canavari. bazi kimselerin saygi duymamiz gereken inancina gore tek buyuk gercek yaradan’dir.

en buyuk uc tektanrili dinin dindar kimseleri “yaradilis gercegi de okullarda ogretilsin” diye bagiradursunlar, ucan spagetti canavari’na inanan 10 milyon kadar dunya sakinini temsilen kansas egitim komisyonu’na basvuran bob henderson, evrenin ustun bir zeka tarafindan yaratildigi ile ilgili inanclar arasinda kendi inanclarinin da temsil edilmesini talep etmistir.

din mensuplarina gore ucan spagetti canavari, evrimsel surecleri etkileyerek dunyamiza sekil vermistir. aynen uc buyuk dinin biliminsanlarinca ispatlandigi gibi, bu din de suphe goturmez bir sekilde iddialarini kanitlamistir. buna gore, ucan spagetti canavari dunyayi oyle bir yaratmistir ki biz onu daha yasli sanariz. mesela karbon 14 metodunu kullanan bir bilimci bu maddenin yari omrunun 5730 yil oldugunu dusunur. ama farkina varmaz ki her olcum yaptiginda ucan spagetti canavari oradadir, sonuclari kutsal makarnasal uzvu ile degistirmektedir.

bu digerleri kadar mesru dine inanan kimseler inanclarinin sembolu olarak korsan elbisesi giymektedirler.

kaynak:ekşisözlük babaerenler

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Bobby Henderson tarafından yazılmış, Pastafaryanizm isimli parodi dinin kutsal kitabı. On Emir’e gönderme yapacak şekilde Sekiz “Eğer Yapmazsanız Çok Memnun Olurum” maddesi içeren hicivsel bir metindir. Akıllı tasarım(AT) girişimiyle dalga geçmek amacıyla kurulan Uçan Spagetti Canavarcılığı (USC) isimli parodi dinin kilisesinde paylaşılan inançları içerir. Kitap Altıkırkbeş yayınları tarafından 2010 yılında Türkçeye çevirilmiştir.

 

522c11e1-89dd-4cb1-aa50-cf3e87e10b88

buda bu dine inandığını kimliğine yazdıran vatandaş.

ehliyet

Comments

comments

Previous «
Next »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir