İtalya’da ev fiyatları 1 euro ya kadar düştü

İtalya’da ev fiyatları 1 euro ya kadar düştü

İtalya’dan 1 Euro’ya Ev Satın almak istermisiniz?

Ollolai’de yüzlerce yıllık tarihi evler 1 euro bedelle, 3 yıl içerisinde onarılması şartıyla satışa çıkarıldıAkdeniz’deki Sardunya Adası’nın iç bölgelerindeki dağlık Barbagia’da Ollolai olarak bilinen bölgedeki yüzlerce yıl önce yapılan ancak bölgede nüfusun azalması nedeniyle kaderine terk edilen evler için sadece 1 euro isteniyor.

HAYALET KENTE DÖNME TEHLİKESİ VAR

Kentteki nüfus son olarak 2250 kişiyken 1300 kişiye düşmüştü. Bölgeye insanların yeniden gelmesi ve cazibe merkezi olmasını isteyen yetkililer Ollolai’nin bir hayalet kente dönmemesi için kötü durumdaki evleri satma kararı aldı.3 YILLIK ONARIM PLANI İSTENİYOR

1 euro bedelle verilecek evler için 3 yıllık bir onarım planı hazırlanıp sunulması gerekiyor. İtalyan yetkililere göre bu bedel yaklaşık 25 bin dolar yani 100 bin TL’den az.

AMAÇ GELENEKLERİN UNUTULMAMASI

Ollolai Belediye Başkanı Efisio Arbau “Tarih öncesine uzanan bir kökenimiz var. Mücadelemiz eşsiz geleneklerimizin unutulmaması sağlamak.” dedi.

3 EV SATILDI, TALEP VAR

Bölgenin en bilinen ürünlerinden biri casu fiore sardu ismi verilen koyun sütünden elde edilen peynir. Şu ana kadar 3 adet evin satıldığı, 100 civarı da talep olduğu belirtiliyor.

 

Для плеера требуется установить Flash Player

 

Kaynak:birgun.net

 

Comments

comments

Previous «
Next »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir