Ödüllendirilen onurlu Bulgaristan vatandaşları arasında Türkler de var

  • damapika
  • 2 ago
  • 0

onurlu vatandaş

Yaptıkları iyiliklerden dolayı 24 Chasa gazetesinin “Onurlu Bulgaristan Vatandaşları” sıralamasında yer alan 35 vatandaş dün düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törende hazır bulunan Başbakan Boyko Borisov bizzat ödüllendirilen her bir onurlu vatandaşın elini sıkarak, yaptığı iyilikler için teşekkür etti.

Törende ödüllendirilen toplam 35 vatandaş arasında Kırcaali Acil Yardım Servisi’nde görevli Kırcaalili Dr. Ferhat Ahmet ve Dr. Filiz Abidin çifti, Çernooçene’nin (Yeni Pazar) Bezvodno (Susuz) köyü muhtarı Kadir Yaha, Yangın Güvenliği ve Nüfus Koruma Kırcaali Şube Müdürü Hristo Todorov ve Çernooçene’den Hüseyin Mehmet de bulunuyorlar.

21 Eylül akşamı saat 21.27’de Dr. Ahmet, arı sokması sonucunda durumu aniden kötüleşen bir hastaya yardımcı olmak üzere göreve çağrıldı. Hastanın bulunduğu yerde yol olmadığı için ulaşım zor oldu. Studen Kladenets (Soğuk Pınar) Barajı’nın karşı kıyısındaki Sredna Arda durağının karşı tarafında bulunan hastanın kurtarılması üzere hemen bir itfaiye ekibi geldi. Hekimin hastaya ulaşabileceği bir kayak sağlanmasına rağmen beline kadar baraj sularına girmek zorunda kaldı. Acil tıp yardımı gece yarısından sonra saat 00.51’e kadar sürdü, Dr. Ahmet ise soğuk aldığı için hastalandı, fakat hastayı da kurtardı.

Dr. Filiz Abidin, bölgede afet durumuna rağmen hayatını tehlikeye atıp kar yığınlarıyla örtülü yolda 4 saat boyunca yürüyerek Rani List (Işıklar) köyünde D vitaminine karşı alerjik reaksiyon veren bir aylık bebeğe acil yardım sağlamayı başardı.

kaynak ve haberin devamı için:kircaalihaber.com

Comments

comments

Previous «
Next »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir