Bulgaristan’daki tüm yerleşim yerlerinde ücretsiz internet erişimi sağlanabilir

  • damapika
  • 8 ago
  • 0

Bulgaristan’daki tüm yerleşim yerlerinde ücretsiz internet erişimi sağlanabilir

Avrupa Birliği (AB) Konseyi ve Avrupa Komisyonu’nun WiFi4EU inisiyatifi kapsamında Bulgaristan’daki tüm yerleşim yerlerinin sakinlerine kamu yerlerinde ücretsiz internet erişimi sağlanabilir.

Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, belediyelerin bakanlığın internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabileceği programda AB vatandaşlarına dünya internet ağına ücretsiz kablosuz erişim hizmeti sağlanması öngörülüyor. 

Maliyeti 20 bin avroyu aşmayan tüm projeler tamamen AB tarafından finanse edilecektir, bakanlık ise inisiyatifi popülarize etmek için belediye başkanlarına yönelik bilgi kampanyasına başlayacak. 

Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığı, ülke çapındaki tüm belediye başkanlarını AB Konseyi ve Avrupa Komisyonu’nun WiFi4EU (ücretsiz kablosuz internet erişimi) inisiyatifine ilişkin düzenlenen ilk bilgilendirme gününe davet ediyor. Bilgilendirme Günü kapsamında “Tek Bilgi Noktası” CBS Tabanlı Elektronik Platformu Kurulması” projesinin tanıtımı yapılacak. Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu proje İyi Yönetim Operasyonel Programınca desteklenmektedir. Proje çerçevesinde mevcut ve planlanan telekomünikasyon altyapısına ve minimum sermaye giderleriyle elektronik haberleşme şebekeleri inşa edilmesi imkanlarına ilişkin elektronik sicil kayıt sistemi oluşturulacak. 

Kaynak:kircaalihaber.com

Comments

comments

Previous «

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir